Učenci Podružnične šole Sovodenj so uspešno zaključili šolsko leto. Ne samo zaradi spričeval in priznanj, na zadnji šolski dan so bili v velikem pričakovanju tudi zaradi vseh spremljajočih dogodkov.

Tako kot vsako leto, so s šolsko in vrtčevsko kulturno prireditvijo počastili državni praznik. Starejši učenci so zapeli himno. Mlajša dramska skupina je zaigrala predstavo Žogica Rokica. Otroci iz vrtca so prepevali. Sledile so plesne, pevske, inštrumentalne, spretnostne in čarodejne točke, ki so jih pripravili učenci sami ali v manjših skupinah. Tako so pogumno pokazali svoje talente in znanje vsem sošolcem, vrtčevskim otrokom, vzgojiteljem in učiteljicam.

Učenci starejše dramske in orffove skupine pa so se zvečer predstavili na tradicionalni, že 33. krajevni proslavi v Novi Oselici. Z igrano predstavo Kam bežijo meseci, obarvano s petjem in melodijami orffovih instrumentov, so popestrili pevske, plesne in recitatorske točke nastopajočih odraslih skupin sokrajanov.

Jelka Čadež, vodja PŠ Sovodenj