Na Sovodnju v šoli in vrtcu pri vaji evakuacije že veliko let sodelujejo člani domačega prostovoljnega gasilskega društva.

Letos je dim nakazoval požar na vhodnem stopnišču, razširil se je tudi v garderobo. Tam sta ostali dve učenki, ki so ju gasilci kmalu našli in na nosilih nepoškodovani prinesli na plano. Starejši učenci so se z učiteljicama rešili po glavnem stopnišču skozi vhod na cesto, učenci prvega, drugega razreda in otroci obeh oddelkov vrtca pa so prizidek zapustili po požarnih stopnicah. Pričakovanih stopnic na spodnjo pot še ni postavljenih, zato so otroci ob fizični pomoči učiteljic in vzgojiteljic premagali tudi to oviro na bližnjici oz. pravi evakuacijski poti, sicer bi močno ovirali dovoz gasilskih vozil pod šolo in na mesto požara. Gasilci so izpeljali napad na požarišče, pregled in vse druge postopke kot ob resničnem požaru, vrtčevski in šolski akterji smo konec akcije počakali na zbirnem mestu na Športnem igrišču Sovodenj. Vaja evakuacije je uspela. Kasneje so se otroci približali gasilskima voziloma, sedli vanju, opazovali opremo, pomerili čelade in uživali pri škropljenju z ročniki.

Hvala vsem osmim gasilcem za uspešno izpeljano akcijo in popestritev oblačnega oktobrskega petka!

Milka Burnik, vodja PŠ Sovodenj

evakuacija 2015 003 evakuacija 2015 001 evakuacija 2015 004 evakuacija 2015 006 evakuacija 2015 010 evakuacija 2015 011