Učenci od 2. do 5. razreda so sedli v šolske klopi ob 7.45 uri. Prvošolce pa so starši pospremili v učilnico prizidka ob 10. uri. Učenci 2. razreda so jim zaigrali dramatizacijo Trije prašički. Skupaj s starši in učiteljicama Jelko in Milko so se igrali socialne igre in se spoznavali. Zadnjo uro so učenci prvega razreda ob pomoči stršev izdelali polžka, ki bo v svoji hišici oz. lončku lahko hranil barvice in druga risala. Dobili so še rumene rutke, Švigazajčke in posladek. Med tem časom so pridno prepevali tudi starejši učenci. Ob zvokih klaviature in Nežini pomoči so zapeli nekaj pesmi, da so v telovadnici razveselili in pozdravili tako mlajše učence kot tudi ravnatelja Izidorja Selaka in župana Milana Čadeža. Nekaj učencev 5. razreda je prvošolce nagovorilo še z recitacijo. Oba gosta sta največ besed namenila prvošolcem in njihovim staršem. Župan je vsakemu učencu podaril slovensko zastavo.

Prvi šolski dan smo začeli veselo, zbrano, delavno. Pa ne le znotraj sten, tudi v najbližji okolici šolske stavbe se je dogajalo.

prvi šolski dan 2015 prvošolci 2015